Jak dodać własny dźwięk na TikToku?

TikTok to najbardziej dynamicznie rozwijający się portal społecznościowo-rozrywkowy, który już w 2021 roku osiągnął 1 miliard użytkowników na świecie, a w samej Europie ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. Aplikacja umożliwia każdemu użytkownikowi nagrywanie i publikowanie krótkich filmików wraz z podkładem muzycznym własnym lub z biblioteki TikToka.

Jak w takim razie dodać dźwięk do krótkiego filmiku? W jaki sposób dodać swój własny podkład muzyczny, a w jaki sposób skorzystać z dostępnej biblioteki muzycznej? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby Twoje filmiki zbierały same pozytywne opinie, a grono twoich obserwujących powiększało się w zastraszającym tempie.

Wypromuj swoje social media! 🎉

Jak dodać dźwięk do filmiku na TikToku?

Krótkie filmiki na TikToku mogą zawierać dźwięk lub też nie. Zależy to od contentu, który publikujesz na swoim kanale, bo ważnym elementem przyciągających obserwujących jest spójność filmików. Oczywiście, z upływem czasu możesz zacząć publikować filmiki z dźwiękiem oraz muzyką. Na początku przedstawię Ci krótką instrukcję dodawania dźwięku z biblioteki do twojej produkcji filmowej.

 1. Zanim nagrasz swój nowy filmik na TikToka przejdź do aplikacji i wybierz zakładkę „dźwięk”.
 2. Następnie przejrzyj interesujące Cię utwory, które są oferowane w ramach biblioteki TikToka.
 3. Jeśli został już wybrany odpowiedni dźwięk, to czas na nagranie twojego filmiku. Wybierz przycisk „record” i zacznij nagrywać!
 4. Po zakończeniu nagrywania możesz przyciąć dźwięk lub wybrać konkretny fragment utworu, który powinien pojawić się w tle filmiku.
 5. Następnie możesz dodać efekty specjalne lub filtry, które wypłyną na jeszcze lepszy odbiór całego nagrania, a także możesz przyspieszyć lub zwolnić swój filmik.

Co zrobić, żeby filmik na TikToku stał się popularny?

Jeśli chcesz, aby twój filmik stał się popularny w aplikacji TikTok to warto przeznaczyć czas na dopracowanie wszystkich szczegółów. Musisz wiedzieć, że każdy element taki jak wyraźny dźwięk, jasność nagrania, a także ciekawe efekty specjalne wypływają na odbiór twoich obserwujących, ale także może to wpłynąć na przypływ nowych obserwujących twoje konto na TikToku.

W jaki sposób dodać własną muzykę na TikToka?

Na TikToku możesz wybrać dźwięk z biblioteki aplikacji, ale również możesz dodać własną muzykę, którą chcesz odtworzyć w swoich nagraniach. Własna muzyka może zdecydowanie wybić się spośród często używanych utworów z biblioteki, a jej dodanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, a już niedługo skorzystać z własnej pracy.

 1. W pierwszej kolejności nagraj filmik, który dodasz jako nowa kompozycja do twojego konta.
 2. Następnie prześlij muzykę w formacie mp3 do swojego telefonu, aby później móc z tego nagrania skorzystać.
 3. Sprawdź, czy nagranie w twoim telefonie brzmi w porządku i czy nie występują żadne przerwy lub błędy w odtwarzaniu muzyki.
 4. Przejdź do TikToka i wybierz ikonę „plusa” w dole aplikacji.
 5. Wybierz opcję „wideo” i wybierz film, który chcesz dodać do swojego konta na TikToku.
 6. W aplikacji pojawi się ekran podzielony na dwie części: część górną oraz część dolną. Górna część to twój filmik, natomiast na dole wyświetla się opcja edycji nagrania wraz z osią czasu.
 7. Wybierz przycisk „wycisz”, a następnie przejdź do opcji „wstecz”, ułatwi to zdecydowanie pracę nad filmem.
 8. Następnie wybierz opcję „audio” i z wybierz własną muzykę, która chcesz wykorzystać w filmiku.
 9. W aplikacji pojawi się ikona „trzech kropek”, a następnie opcja oznaczona „plusem”, którą należy wybrać.
 10. Pojawi się okno z falą dźwiękową, która została dodana do twojego konta na TikToku.
 11. Przejdź do nanoszenia dźwięku do nagrania, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Jak możesz zauważyć dodanie własnego dźwięku do filmiku na TikToku nie jest takie trudne. Za pierwszym razem, warto skorzystać z podanej instrukcji, a dodanie kolejnego dźwięku będzie dla Ciebie dużo prostsze. Własna muzyka zapewni powiew świeżości na twoim koncie, a także zapewni Ci dużą popularność, a co za tym idzie nowych Obserwatorów.

Konto firmowe a wykorzystanie muzyki na TikToku

W przypadku dodawania muzyki jako tła w filmikach użytkowników prywatnych, jest łatwiejsze niż w przypadku zweryfikowanych kont firmowych. Firmy nie mogą skorzystać ze wszystkich dźwięków oferowanych w bibliotece aplikacji, ponieważ część z nich nie posiada licencji na użytek komercyjny.

Dlatego, jeśli firmy chcą uzupełnić swoje nagranie przez dodanie do niego dźwięku muszą uważać na następujący komunikat w aplikacji – „Ten dźwięk nie ma licencji na użytek komercyjny TikTok”. Niestety, wiele dźwięków w bibliotece TikToka nie jest dostępnych dla firm, co jest dużym utrudnieniem podczas tworzenia kampanii marketingowych lub codziennego contentu. Blokada niektórych dźwięków dla zweryfikowanych kont firmowych pojawia się w aplikacji, ponieważ część twórców nie chce być kojarzona z firmami, które chcą użyć ich muzyki.

Dodanie dźwięków do krótkich filmików na TikToku jest szybkie i proste. Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących korzystania z biblioteki dźwięków w aplikacji, ale także dodaj swoją własną, autorską muzykę. Ciesz się doskonałym contentem i przypływem nowych obserwatorów.

4.8/5 - 28 Opinii