Jak korzystać z Messengera bez Facebooka?

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, posiadający miliony użytkowników. Swoją popularność zawdzięcza bezpłatności oraz możliwości instalacji na smartfonie. Jest bardzo prosty w obsłudze, odpowiedni nawet dla osób starszych, a do jego prawidłowego działania jest nam niezbędny jedynie Internet. Bez względu na to czy do korzystania z Messengera używamy Wi-Fi czy transmisji danych komórkowych to komunikator działa prawidłowo.

Dzięki niemu możemy komunikować się z innymi użytkownikami nie tylko na terenie własnego kraju, ale i całego świata. Messenger jest dostępny do pobrania na Androida, iOS-a i Windowsa.

Wypromuj swoje social media! 🎉

Jak wyglądało zakładanie konta na Messengerze przed zmianami?

Dotychczas, aby stać się użytkownikiem Messengera nie wymagano od nas przymusowego zakładania konta na Facebooku. Po pobraniu aplikacji należało otworzyć ją i zarejestrować konto. Do założenia konta potrzebny był nam jedynie numer telefonu. Wymagane dane, które musieliśmy podać przy zakładaniu konta to: imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, hasło, oraz pięciocyfrowy kod potwierdzający. Hasło miało być indywidualne i wymyślone przez nas. Istniała również opcja dodania do Messengera zdjęcia profilowego w celu ułatwienia odnalezienia naszego konta na komunikatorze. Obecnie jednak korzystanie z Messengera wygląda nieco inaczej.

Czy obecnie da się korzystać z Messengera bez Facebooka?

Niestety tak, jak wiele innych firm, tak i Facebook wprowadził bardzo wiele zmian w tym zmianę regulaminu, a wraz z nią brak możliwości instalacji samego Messengera bez Facebooka.

Niestety, nie każdy użytkownik Messengera chce stawać się również użytkownikiem Facebooka. Jednak istnieje sposób, jak to ominąć. Wystarczy założyć profil na Facebooku, a następnie dezaktywować swoje konto (Ustawienia i prywatność ->Ustawienia -> Twoje informacje na Facebooku -> Dezaktywacja i usunięcie -> Dezaktywuj konto ->Kontynuuj dezaktywację konta ->). I już możesz cieszyć się Messengerem bez posiadania konta na Facebooku.

Zmiany odnośnie do posiadania profilu na Facebooku nie dotyczą osób, które już wcześniej posiadały konto na komunikatorze. Nadal mogą korzystać z Messengera bez konieczności zakładania profilu na portalu.

Co oznacza dla mnie dezaktywacja konta na Facebooku?

Dezaktywując konto na Facebooku otrzymujesz wiele korzyści, ponieważ możesz wciąż korzystać z Messengera i logować się za pomocą Facebooka, a Twoje zdjęcia i posty nie zostaną usunięte.

Co najważniejsze w każdej chwili możesz przywrócić swój profil, może on być ciągle dezaktywowany lub możesz na stałe usunąć swoje konto na Facebooku. Niestety istnieją również wady dezaktywacji konta, bowiem Twoi znajomi nie będą mogli wyszukać Twojego profilu w wyszukiwarce, a w trakcie dezaktywacji nie będziesz mógł korzystać z portalu. Nadal widoczne będą wysłane przez Ciebie wiadomości, posty i komentarze w różnych grupach. Dezaktywacja konta oznacza również brak możliwości korzystania z produktów Oculusa za pomocą Facebooka.

4.7/5 - 31 Opinii