Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

Instagram niewątpliwie cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i można stwierdzić, że jest najchętniej wybieranym spośród social mediów przez influencerów i celebrytów.

Daje ogromne możliwości – dodawania zdjęć, postów, relacji i rolek. Wpisy mogą być komentowane i lajkowanie przez fanów, a same zdjęcia możemy edytować i ulepszać dzięki ogromnej ilości dostępnych filtrów. Pewien problem spotykamy jednak w momencie, gdy zastanawiamy się jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputer lub telefon. Niestety standardowa opcja kliknięcia w zdjęcie prawym przyciskiem myszy lub przytrzymanie zdjęcia na ekranie smartfona i wybór opcji pobierz grafikę – jest niedostępna.

Wypromuj swoje social media! 🎉

Czy da się ściągnąć zdjęcie z Instagrama?

Wyobraźmy sobie, że trafiamy na świetnego mema, ciekawą historię, elegancką stylizację lub nowoczesny projekt wystroju salonu i chcielibyśmy takie zdjęcie zapisać, by móc do niego zawsze wrócić i nie przejmować się, gdy profil twórcy zostanie usunięty lub on sam skasuje post. Może nawet chciałbyś lub chciałabyś podzielić się tym zdjęciem z kimś, kto akurat Instagrama nie posiada. No właśnie czy możemy coś z tym zrobić?

Oczywiście! Najczęstszym sposobem jest oczywiście wykonanie zrzutu ekranu, co jest rozwiązaniem niewątpliwie szybkim i łatwym w późniejszym udostępnieniu, jednak trzeba mieć na uwadze, że pogarszamy przez to już i tak niską jakość zdjęcia. Dlatego warto wybrać inne, skuteczne opcje pobrania zdjęć zarówno na komputery osobiste, jak i smartfony/tablety. Szczegóły opisujemy poniżej!

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na komputer?

Instagram jest znany głównie jako aplikacja mobilna, jednak dostępny jest również w wersji przeglądarkowej na PC. Poniżej prezentujemy metody pobrania zdjęć na komputer.

Rozwiązanie nr 1 – kod źródłowy

Jest to rozwiązanie dla przeciwników wszelkiego dodatkowego oprogramowania. Przy minimum umiejętności związanych z nieco bardziej zaawansowaną obsługą komputera lub po prostu bardzo dokładnym podążaniem za instrukcjami możemy bez dodatkowych aplikacji pobrać bez problemu zdjęcie na komputer. Wybierz i wyświetl zdjęcie, które chcesz pobrać. Następnie kliknij na fotografię prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „zbadaj element”. W kodzie źródłowym strony musimy znaleźć link do obrazka, który oczywiście kończy się rozszerzeniem .jpg, więc nie powinien być trudny do zlokalizowania. Kopiujesz ten link i wklejasz w nową kartę przeglądarki, gdzie otrzymujesz pełnowymiarowy obraz gotowy do pobrania.

Rozwiązanie nr 2 – narzędzia online

Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie ze znalezieniem linku do zdjęcia w kodzie źródłowym, ale nadal nie chcesz instalować dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze to wypróbuj narzędzia internetowe do pobierania obrazów z Instagrama. Najpopularniejsze z nich to polskielajki.pl lub instagrow.it. Wystarczy wejść na jedną z tych stron, wybrać opcję pobierania fotografii (portale te umożliwiają korzystanie również z wielu innych funkcji) i po wyświetleniu postu ze zdjęciem z Instagrama skopiować link url strony internetowej, a następnie wkleić go do narzędzia na wyżej wymienionej stronie. Po prawidłowym wklejeniu linku klikamy w przycisk „pobierz” i gotowe!

Rozwiązanie nr 3 – oprogramowanie do pobrania na PC

Ostatnim rozwiązaniem, które będziesz mieć zawsze przy sobie i w mgnieniu oka pobierzesz zdjęcie są gotowe oprogramowania na komputer. Wystarczy pobrać jedno z nich – np. Instagram Downloader i cieszyć się możliwością błyskawicznego pobierania obrazów z Instagrama.

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na smartfona?

Bez problemu możemy również pobrać zdjęcia z Instagrama na swojego smartfona – zarówno z oferty producenta Apple, jak i wszystkie modele z Androidem.

Rozwiązanie nr 1 – narzędzia internetowe

Możemy skorzystać z podobnej metody, jak w przypadku komputerów PC. Wejdź na stronę internetową polskielajki.pl lub instagrow.it i skopiuj z Instagrama kod url (obok zdjęcia kliknij 3 kropeczki i wybierz „kopiuj link”) i wklej go do narzędzia internetowego.

Rozwiązanie nr 2 – oprogramowanie do pobrania na smartfona

Jeśli nie chcesz za każdym razem uruchamiać przeglądarki i kopiować linków, wybierz specjalne aplikacje, które możesz pobrać bezpośrednio na telefon. Jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu jest FastSave. Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy wybrać zdjęcie, które chcemy pobrać, kliknąć trzy kropeczki i w opcji „udostępnij” wybrać aplikację FastSave, która otrzymane zdjęcie automatycznie pobierze na smartfona.

Dlaczego warto korzystać z powyższych narzędzi?

Odpowiedź jest bardzo prosta – chodzi o jakość zdjęcia. W porównaniu do zrzutu ekranu mamy zachowaną dużo większą szczegółowość zdjęcia i dodatkowo nie musimy wycinać ze ScreenShota zdjęcia, co również zmienia jego rozmiar. Kolejnym atutem jest zaś zachowanie fotografii „na zawsze”, ponieważ użycie opcji „dodaj do zapisanych” na Instagramie pozwala nam wracać do postu tylko do czasu, kiedy jest on dostępny na Instagramie. Kiedy autor usunie post lub jego konto zostanie usunięte/zbanowane – wszystkie treści (również te zapisane przez nas na portalu) znikną. Jeśli chodzi o legalność powyższych narzędzi – nie ma najmniejszych obaw – wszystkie z nich są w pełni legalne.

4.6/5 - 27 Opinii