Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Instagram jest bardzo popularnym medium społecznościowym, dzięki któremu można pokazać siebie, czy wykreować swój wizerunek. Wiele osób zastanawia się, czy na Instagramie można zmienić czcionkę. Biorąc pod uwagę fakt, iż można zauważyć wiele kont, na których owa czcionka jest zmieniona, odpowiedź jest jasna i brzmi: tak. Jak to zrobić?

Wypromuj swoje social media! 🎉

Dlaczego warto zmienić czcionkę na Instagramie?

Dzięki nowej czcionce na swoim profilu można zyskać większą ilość followersów. Nasz profil będzie wtedy przyciągał uwagę. Warto również pamiętać, że czcionkę można dobrać pod kątem stylu do swojego zdjęcia i np. tworzyć monochromatyczne opisy. Zatem nie ma się co oszukiwać, czcionka ma duże znaczenie. Zaletą zmiany czcionki na Instagramie jest fakt, że w ten prosty sposób możecie dodać charakteru swojemu profilowi. Także same oznaczenia czy BIO będą bardziej interesujące. Zmiana czcionki na Instagramie jest bardzo łatwa i szybka, a przy tym darmowa.

Generator czcionki – co warto wiedzieć?

Aplikacja Instagram zasadniczo nie oferuje innych rodzajów czcionek. Można wybrać tylko tę klasyczną. Na szczęście wystarczy wykazać się kreatywnością, by zmienić swój font. I tutaj wystarczy tylko wykorzystać generator czcionki. Doskonałym wyborem może być Lingojam.com. Jak to więc zrobić? Wystarczy tylko wejść na stronę, następnie po lewej stronie znajduje się okienko, w które wystarczy wpisać to, co ma znaleźć się w Waszym BIO. Po prawej stronie pojawi się wtedy lista czcionek do wyboru. Wystarczy wybrać jedną z nich i już tekst zostanie zmieniony, a potem pozostaje już tylko skopiować go i wkleić do swojego życiorysu na Instagramie.

Opis zdjęcia na Instagramie – czy można zmienić czcionkę?

Również w tym przypadku odpowiedź brzmi: tak. Swoją drogą jest to bardzo proste. Na początek należy wejść na swoje konto i nacisnąć znaczek „+”, który znajduje się w dolnej części na samym środku. Następnie trzeba wybrać zdjęcie i oczywiście wejść na stronę Lingojam.com. Pozostałe zasady są takie same, a więc trzeba napisać opis, wybrać czcionkę i wkleić tekst do opisu zdjęcia na Instagramie. Warto też wiedzieć, że można też zmienić czcionkę w starym poście. W takim przypadku należy kliknąć zdjęcie, które chcecie edytować. Po lewej stronie pojawią się trzy poziome kropki. Wystarczy kliknąć i wybrać opcję „edytuj”. Teraz należy już tylko skopiować stary opis i wkleić go do wybranego edytora czcionki, następnie wybrać czcionkę i wkleić opis, a potem kliknąć gotowe.

Przykładowy tekst ze zmienioną czcionką na Instagrama:

𝔓𝔯𝔷𝔶𝔨ł𝔞𝔡𝔬𝔴𝔶 𝔷𝔪𝔦𝔢𝔫𝔦𝔬𝔫𝔶 𝔱𝔢𝔨𝔰𝔱 𝔫𝔞 ℑ𝔫𝔰𝔱𝔞𝔤𝔯𝔞𝔪𝔦𝔢
𝓟𝓻𝔃𝔂𝓴ł𝓪𝓭𝓸𝔀𝔂 𝔃𝓶𝓲𝓮𝓷𝓲𝓸𝓷𝔂 𝓽𝓮𝓴𝓼𝓽 𝓷𝓪 𝓘𝓷𝓼𝓽𝓪𝓰𝓻𝓪𝓶𝓲𝓮
ᴘʀᴢʏᴋŁᴀᴅᴏᴡʏ ᴢᴍɪᴇɴɪᴏɴʏ ᴛᴇᴋꜱᴛ ɴᴀ ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍɪᴇ
P̲r̲z̲y̲k̲ł̲a̲d̲o̲w̲y̲ ̲z̲m̲i̲e̲n̲i̲o̲n̲y̲ ̲t̲e̲k̲s̲t̲ ̲n̲a̲ ̲I̲n̲s̲t̲a̲g̲r̲a̲m̲i̲e̲
▀▄▀▄▀▄🄿🅁🅉🅈🄺🄻🄰🄳🄾🅆🅈 🅉🄼🄸🄴🄽🄸🄾🄽🅈 🅃🄴🄺🅂🅃 🄽🄰 🄸🄽🅂🅃🄰🄶🅁🄰🄼🄸🄴▀▄▀▄▀▄
★彡[ᴘʀᴢʏᴋʟᴀᴅᴏᴡʏ ᴢᴍɪᴇɴɪᴏɴʏ ᴛᴇᴋꜱᴛ ɴᴀ ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍɪᴇ]彡★

Jakie aplikacje do zmiany czcionki na Instagramie najlepiej się sprawdzają?

Jest wiele aplikacji, które można wykorzystać, by zmienić czcionkę na Instagramie. Np. w systemie Android dobrze sprawdza się aplikacja Font for Instagram – beauty font style. W systemie iOS polecamy aplikację o nazwie Fonts bądź też Keyboard Fonts ++.

Pamiętajcie, że możecie również wzbogacać swoje BIO czy też opisy zdjęć wykorzystując emotikony. Dostępne są również grafiki. Rzeczywiście dzięki nim Wasz profil stanie się ciekawy i będzie przyciągał uwagę. Swoją drogą możecie traktować go jako pamiętnik i przygotować zdjęcia i opisy w jednym stylu. To rzeczywiście niezwykle prosty sposób na wyrażenie siebie, swojego samopoczucia, czy odczuwanych emocji. Dzięki zmianie czcionki na Instagramie Wasz profil będzie prezentował się niepowtarzalnie.

4.7/5 - 11 Opinii