Jak zmienić dźwięk Messengera?

Media społecznościowe to istotny element naszej codziennej egzystencji. Korzysta z nich większość z nas bez względu na wiek. Wśród zwłaszcza młodszej części użytkujących sporą popularnością cieszy się Messenger będący doskonałym sposobem komunikacji między znajomymi.

Nadejście wiadomości poprzedza dość charakterystyczny sygnał, który z czasem może być dość nużący. Stąd też spore grono osób zapewne zastanawia się, czy jest możliwość jego zamiany? Odpowiedź na tak postawione pytanie znajdziemy w dalszej części niniejszego tekstu.

Czy możliwa jest zmiana dźwięku powiadomień na Messengerze?

Standardowo wszyscy korzystający z Messengera dysponują takimi samymi dźwięki, zarówno połączeń przychodzących jak i też powiadomień. Twórcy aplikacji doszli jednak do wniosku, że jednolity dla wszystkich sygnał może nie wszystkim przypaść do gustu. Tym samym nie powinno zaskakiwać, że możliwa jest samodzielna zmiana dźwięku powiadomień na Messengerze.

Tego rodzaju działanie da się wykonać wyłącznie w mobilnej aplikacji Messengera. Użytkownik może samodzielnie zmienić zarówno na dźwięki powiadomień, które są sugerowane przez twórców aplikacji, jak innych opcji zapisanych w formacie MP3 w pamięci urządzenia.

Co skłania ludzi do ingerencji w dźwięki Messengera?

Jak już zostało wspomniane duża popularność Messengera w połączeniu z jednolitym sygnałem, może z czasem nużyć. Do tego u wielu osób pojawia się chęć wyróżnienia w tłumie, kiedy na spotkaniu ze znajomymi lub w innych okolicznościach wciąż wybrzmiewa ten sam sygnał. Do tego ten domyślny sygnał może z czasem stać się bardzo irytujący. Na szczęście w kilku prostych ruchach można temu zaradzić. Nieco więcej informacji na interesujące nas kwestie poruszymy w kolejnym akapicie.

Wypromuj swoje social media! 🎉

Zmieniamy dźwięki w Messengerze – sprawdź jak!

Każdy, kto korzysta z Messengera, ma możliwość samodzielnego modyfikowania dźwięków i powiadomień w aplikacji. Jesteśmy w stanie nie tylko je wyciszać, ale przede wszystkim modyfikować sam dźwięk. W jednakowy sposób dotyczy to sygnałów wiadomości, jak i też dzwonków połączenia. Jak tego dokonać? Już spieszymy z odpowiedzią.

  1. Chcąc modyfikować sygnały dźwiękowe w tym popularnym komunikatorze, musimy przejść do zakładki powiadomienia.
  2. Następie wyszukujemy opcję „sygnał dzwonka”.
  3. Powinna wówczas wyświetlić się nam lista dostępnych do wyboru sygnałów dźwiękowych z naszego telefonu.
  4. W podobny sposób jesteśmy w stanie zmodyfikować również dźwięki połączenia głosowego w Messengerze. W tym przypadku wybieramy wariant – dzwonek bezpłatnego połączenia.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie jesteśmy w żadnym wypadku ograniczeni wyłącznie do fabrycznie zainstalowanych dźwięków, gdyż możemy równie dobrze zdecydować się na inny dźwięk. Po zapisaniu upatrzonej melodii w wewnętrznej pamięci telefonu – najlepiej w katalogu dzwonki/rightones. Wówczas również i one znajdą się w propozycjach dzwonków do wyboru. Możemy również w razie potrzeby całkowicie wyłączyć dźwięki powiadomień, wystarczy w tym celu odznaczyć niniejszą opcję.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że garść wskazówek z niniejszego tekstu okazała się przydatna. Jak widać sama modyfikacja dźwięku na Messengerze, nie tylko nie jest trudna, ale również zajmuje niewiele czasu. Jednocześnie powyższe porady stały się furtką, która daje szansę na przełamanie nudy w ulubionej aplikacji lub też daje możliwość na łatwe wyróżnienie się w grupie znajomych. Tym samym już zawsze będziemy wiedzieć, że to nasza aplikacja wysyła nam komunikaty o nowych wiadomościach bądź połączeniach.

4.7/5 - 10 Opinii