Jak zweryfikować konto na TikToku?

TikTok cieszy się coraz większą popularnością. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że wiele osób ujęła moda na nagrywanie i dodawanie krótkich filmików. TikTok można określić nawet mianem zjawiska globalnego. Wystarczy tylko ściągnąć apkę, zainstalować ją i już można wrzucać filmiki.

Jednak z drugiej strony kont na TikToku jest naprawdę wiele i nie wszystkie są rzeczywiste. Wiele z nich to konta fikcyjne czy generowane przez sztuczną inteligencję, co oczywiście nie jest bezpieczne dla pozostałych osób, które korzystają ze swojego TikToka. Czas więc dowiedzieć się, jak zweryfikować swoje konto na tej platformie.

Wypromuj swoje social media! 🎉

Weryfikacja konta na TikToku – co warto wiedzieć?

Wiadomym jest, że dodając filmy na TikToka zależy nam na zyskaniu obserwujących. Można z nimi wchodzić w interakcje, co niewątpliwie pomaga w uzyskaniu weryfikacji. Samą weryfikację można określić mianem certyfikacji, która wydana jest właśnie przez TikToka i potwierdza, że ten użytkownik jest prawdziwy. Nie jest więc botem, a więc jego pochodzenie zostało udowodnione. W ten sposób można uzyskać zaufanie do użytkownika, a więc Wasze konto może cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Weryfikacja konta jest więc niewątpliwie bardzo ważna, gdyż niestety nadal dochodzi do nadużyć i są osoby, które próbują przejąć tożsamość. Mogą ukraść Wasze dane i filmiki. Posiadając weryfikację, możecie udowodnić, że jesteście prawdziwym właścicielem konta i tylko to konto jest oficjalne.

Jak uzyskać weryfikację na TikToku?

Na pewno uzyskanie weryfikacji czy odznaki weryfikacyjnej zapewnia Wam większe bezpieczeństwo. Można zauważyć na profilach, np. artystów niebieską ikonkę, która jest właśnie plakietką weryfikacyjną. Jest ona potwierdzeniem, że rzeczywiście przeglądacie konto danego artysty i jest ono godne zaufania.

Proces weryfikacji jest naprawdę szybki. Przede wszystkim musicie pamiętać, by zamieszczać na koncie na TikToku tylko oryginalne, Wasze treści. Liczy się także to, ilu obserwujących posiadacie i czy wchodzicie z nimi w jakieś interakcje. Zasadniczo im więcej obserwujących i im więcej interakcji, tym większa szansa, że proces weryfikacji się rozpocznie. Jednocześnie zespół TikToka może zadecydować o tym, że zaczyna proces weryfikacji i przejąć w tym temacie inicjatywę.

Pamiętajcie więc, aby często zamieszczać treści, reagować na filmiki innych, a przy tym podawać wyłącznie prawdziwe informacje. Jednocześnie TikTok nigdy nie napisał oświadczenia, ile osób musi obserwować Twoje konto, by zostało ono zweryfikowane. Gwiazdy czy celebryci nawet nie muszą posiadać obserwujących, by uzyskać weryfikację. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że są konta na TikToku, które posiadają setki tysięcy obserwujących, a przy tym ich konta nadal nie są zweryfikowane.

Dwa poziomy weryfikacji na TikToku

Warto wiedzieć, że konta posiadają niebieskie znaczniki. Umieszczone są one obok nazwy użytkownika. Jednocześnie deskryptory, które znajdują się po prawej stronie są już różne. Zweryfikowane konta będą oznaczone niebieskim znacznikiem. Popularni twórcy, czyli osoby, które mają sporą ilość obserwujących, a przy tym przestrzegają zasad TikToka i są zaangażowani w treści, które zamieszczają mogą najłatwiej i najszybciej uzyskać zweryfikowanie. Oznacza, to że ich tożsamość została zweryfikowana i potwierdzona.

Jak wygląda weryfikacja Twojego konta na TikToku?

Nie ma jednego skutecznego sposobu na weryfikację konta, ale warto starać się o uzyskanie niebieskiego znaczka. W dużej mierze wynika to również z faktu, że algorytm TikToka traktuje tego typu konta bardziej priorytetowo.

Oznacza to, że możecie dzięki temu zyskać jeszcze większą liczbę obserwujących. Będziecie też przyciągać uwagę, a być może nawet zaczniecie zarabiać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że sam TikTok nie płaci nic swoim twórcom. Możecie natomiast zdobyć partnerów różnych marek i sprawić, że TikTok będzie miejscem Waszej pracy.

Czy można zweryfikować konto TikToka za pośrednictwem Instagrama lub Facebooka?

Niestety, nie ma takiej możliwości, by uzyskać weryfikację konta na TikToku, wykorzystując swoje konto na Instagramie czy Facebooku. Trzeba zadawać sobie sprawę, że o ile nie została określona liczba obserwujących, która jest wymagana do uzyskania weryfikacji, tak niezbędne jest zwiększenie swoich zasięgów, aktywności na koncie, ale też wskaźników. Zatem musicie dodawać treści, ale też regularnie komentować czy obserwować innych użytkowników.

Co można zyskać mając zweryfikowane konto?

Mając zweryfikowane konto jesteście autentyczni, zyskujecie także zasięgi. Jednak, aby to zrobić, pamiętajcie, by spędzać czas na oglądaniu filmików, tworzyć ważne, spójne, ale też ciekawe treści oraz oczywiście przyciągać innych użytkowników, którzy będą zainteresowani tym, co zamieszczacie. Pamiętajcie jeszcze o jednym, że liczy się to, czy inni użytkownicy chcą oglądać Wasze filmiki, jak długo to robią i czy chcą do nich powracać.

4.7/5 - 23 Opinii