Wykryto logowanie do Twojego konta Facebook – co to znaczy?

Bez mediów społecznościowych nie da się dzisiaj funkcjonować. Zamieszczamy tam masę informacji o sobie, rozmawiamy z innymi, ale są też osoby, które chcą nas okraść z konta. Może mieć to przykre skutki, bo utrata konta na Facebooku to z pewnością nic przyjemnego. Pojawienie się komunikatu „wykryto logowanie do Twojego konta Facebook” jest znakiem, że ktoś się nam włamał na konto.

Zdarza się, że Facebook wysyła nam pewne powiadomienia drogą mailową, których do końca być może nie rozumiemy na początku. Jednym z takich powiadomień jest „Wykryto logowanie do Twojego konta Facebook”. Jak wtedy zareagować? Na pewno zachować spokój, ponieważ impulsywność nie jest nikomu pisana. Chcąc się dowiedzieć więcej o tym, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

 

Facebook logowanie przez inną osobę na konto

Jak zareagować na komunikat „Wykryto logowanie do Twojego konta Facebook”?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czy podawaliśmy komuś hasło. Warto w dodatku sprawdzić czy mail rzeczywiście pochodzi od administracji Facebooka, czy też został wysłany z nieznanego nam adresu, który w wiadomości imituje Facebooka. Najczęściej jednak nie jest to dla nas pozytywna informacja, ponieważ oznacza to, że nasze zabezpieczenia do konta zostały złamane i ktoś zna hasło. Można dokładnie to sprawdzić po historii logowania i jeżeli ostatnie wejście na konto jest z lokalizacji, której nie znamy, jak najszybciej trzeba podjąć kroki pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa.

Istotne w tej sytuacji jest to, aby zadziałać szybko, ponieważ czas może tutaj być naszym sprzymierzeńcem. Na szczęście Facebook pomaga takim użytkownikom i w razie logowania pojawi nam się powiadomienie o nierozpoznanym logowaniu. Najlepiej wtedy zaznaczyć opcję „nie, to nie ja” i stworzyć nowe, silne hasło, które będzie przeszkodą dla różnych internetowych złodziei. Dobrym krokiem jest również ustawienie dwuetapowej weryfikacji konta. Dodatkowo należy włączyć powiadomienia w aplikacji Facebook o nierozpoznanych logowaniach.

Można to zrobić w kilku krokach:

  1. Zalogować się na konto
  2. Kliknąć na 3 poziomie paski przenoszące do ustawień
  3. Kliknąć „prywatność – skróty”
  4. W kategorii „bezpieczeństwo konta” nacisnąć o przychodzących powiadomieniach o nierozpoznanych logowaniach
  5. Potwierdzić swój wybór. Gotowe!

Wypromuj swoje social media! 🎉

Co zrobić, aby nasze konto na Facebooku było dobrze zabezpieczone?

Aby nasze konto na Facebooku było dobrze zabezpieczone i nie pojawił się komunikat „Wykryto logowanie do Twojego konta Facebook” należy pamiętać o paru rzeczach. Najważniejszą z nich jest to, żeby pod żadnym pozorem nie podawać nikomu swoich danych logowania facebook. Jest to absolutna podstawa do tego, żeby nasze konto było chronione. Ponadto nie można zapomnieć o tym, żeby nie wchodzić na nieznane nam linki, które otrzymuje w mailach czy od obcych osób.

Szukając innych sposobów na to, aby nasze konto było chronione, warto wyróżnić silne hasło. Niektóre osoby posiadające konto na Facebooku idą na łatwiznę i tworzą taką kombinację znaków, która nie jest żadnym zabezpieczeniem. Hasła typu „1234567” czy „0000000” nie są żadnym zabezpieczeniem i złamie je nie tylko dobry oszust, ale przeciętny student informatyki. Zdecydowanie lepiej włożyć więcej wysiłku w to, aby stworzyć silne hasło będące mieszanką liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Jeżeli obawiamy się o to, że zapomnimy takiego hasła, można zapisać je sobie na kartce i schować w bezpiecznym miejscu – w razie pomyłki będziemy mogli skorzystać z opcji przypomnienia hasła.

4.7/5 - 23 Opinii